Zdravé bydlení

Náš tip: Rekonstrukce domu
Ovzduší plné nečistot nás ohrožuje nejen venku, ale i doma
Orosená okna a plíseň? Zbavte se jich s panely SolarVenti!
Infrasauna je oáza zdraví
Rozhovor s výrobcem originálních stavebních materiálů....celý článek


Bydlení v obklopení přírodních materiálů je nejen vkusné a nadčasové, ale také přirozené, a tudíž zdravé. Neomezuje se pouze na zařizování interiérů, ale začíná již samotnou stavbou....celý článek


Zdravé bydlení je nemyslitelné bez zdravého tepajícího srdce, které nemůže být nikde jinde než v kuchyni. Čistá a harmonicky uspořádaná kuchyně je esenciálním předpokladem zdraví všech členů domácnosti....celý článek


Nedílnou součástí zdravého bydlení je světelná pohoda, která ovlivňuje míru naší spokojenosti s prostředím, kde žijeme. Úroveň světelné pohody není dána pouze množstvím denního světla, ale také umělým osvětlením....celý článek


Nejčastější dotazy
Kromě stresu a kouření mezi nepřátele zdravého bydlení dále patří prach, alergeny, původci nemocí, jako jsou bakterie a mikroby. Účinnou prevencí těchto skrytých nepřátel je zajištění kvalitního větrání. Zdravé prostředí v domě může podpořit také aktivní stěna, což je speciální nátěr, který dokáže z interiéru odstranit až 90% výše uvedených škodlivin.


Dřevostavby přinášejí svým obyvatelům mnoho výhod. Pokud jde o zdravé bydlení, dřevo je přírodní materiál, ze kterého se neuvolňují žádné škodliviny, které by zatěžovaly zdraví člověka. Díky tomu, že působí teplým a příjemným dojmem, má pozitivní vliv také na lidskou psychiku.


Tepelná pohoda, to je příjemné prostředí v celém domě ideálně při možných nejnižších provozních nákladech. Lze jí dosáhnout několika způsoby. Jednu z možností představuje elektrické podlahové vytápění.


Bezpochyby ano. Světelná pohoda ovlivňuje míru spokojenosti s bydlením. Má vliv především na naši psychiku. Bydlení v interiérech s nedostatkem denního světla může mít negativní dopady na lidské zdraví. Nehledě na to, že je neekonomické, protože více prosvítíme.


Jedná se o účinné řešení, jak zvýšit příliv denního světla v interiéru. Světlovody jsou křišťálové kopule umístěné na střeše domu, které sbírají denní světlo, aby ho poslaly do tubusu. Tubus dovede paprsky k rozptylovači v místnosti, kterou pak příjemně prosvětlí denním světlem.


Zajímavé odkazy
Zdravé spaní
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze
Štítky