Úvod

VYHRAJTE ZATEPLENÍ RODINNÉHO DOMU ZDARMA

Společnost ROCKWOOL, přední světový výrobce produktů a systémů z kamenné minerální vlny, spouští soutěž o zateplení rodinného domu zdarma. Hlavní výhrou je dodání kompletního zateplovacího systému Ecorock FF, který zahrnuje kvalitní izolaci z kamenné minerální vlny a stavební chemii. Výherce dostane k ceně navíc balíček služeb. Ten obsahuje zaškolení realizační firmy, výtahové zkoušky, přepočet tloušťky izolace a poradenství odborníků.


Systém Ecorock FF umožňuje komplexní a jednoduché kontaktní zateplení fasád. Základem kompaktního řešení pro novostavby i rekonstrukce jsou desky z nehořlavé kamenné minerální vlny ROCKWOOL. Kamenná vlna je skvělý tepelný izolační materiál, tlumí hluk z vnějšího prostředí, zachovává prodyšnost stěn, přispívá k požární bezpečnosti staveb a je šetrný k životnímu prostředí.

Zateplovací systém Ecorock FF se dá použít na betonové i zděné podklady. Majiteli nemovitosti uspoří náklady na vytápění nebo klimatizaci a v dlouhodobém horizontu podporuje zhodnocení domu. Velkou výhodou pro zákazníka je dodání kompletního systému, izolace i stavební chemie, od jednoho výrobce.

Registrace do soutěže o zateplení rodinného domu zdarma je možná od 16. března do 31. května 2015. Výherce vybere odborná porota 12. 6. 2015. Výhru, kompletní zateplovací systém do celkové rozlohy 300 m² izolované fasády, získá soutěžící, který vytvoří nejoriginálnější slogan podle zadaní. A navíc plánuje zateplit svůj dům nejpozději do konce listopadu 2015. Na dalších 49 soutěžící čekají dárkové předměty ROCKWOOL. Zaregistrovat se můžete na www.rockwool.cz.

Zateplovací systém Ecorock FF

Jak to vypadá v praxi?
Na zateplení fasády rodinného domu o ploše přibližně 300 m² systémem Ecorock FF je potřeba asi 250 balíků desek kamenné minerální vlny (v závislosti od zvolené tloušťky izolace), přes 1 570 kg lepidla a stěrkové hmoty, téměř 95 kilogramů penetračního materiálu a zhruba 740 kg silikonové omítky.

Systém Ecorock FF:
 • umožňuje výběr ze tří desek z kamenné minerální vlny, desky mají tloušťky od 5 do 28 cm
 • deska Frontrock MAX E má unikátní patentovanou dvouvrstvou strukturu
 • dvouvrstvá struktura poskytuje současně dostatečnou pevnost a pružnost
 • deska Fasrock LL je ideální pro stěny s těžkou povrchovou úpravou místo omítky
 • k dispozici je 214 barev včetně různých struktur omítek
 • systém je odolný proti vlhkosti, povětrnostním podmínkám a korozi
Tipy k zateplování:
 • realizace zateplení by neměla probíhat při teplotách pod +5°C či nad 25°C
 • podklad musí být pevný, čistý a nerovnosti je třeba vyrovnat nivelační hmotou
 • všechny zámečnické konstrukce, dveře či okna musí být namontovány před zahájením zateplování
 • technologie lepení závisí na použitém typu desky
 • lepidlo musí na desce pokrýt alespoň 40 % jejího spodního povrchu, pokud zvolíme desku Frontrock MAXE; na izolaci Fasrock LL se lepidlo nanáší celoplošně
 • minerální omítka se nanáší nejdříve po 24 hodinách od zaschnutí penetračního nátěru
 • v případě použití silikátových barev zraje omítka minimálně 3 dny, v případě silikonových je to až 14 dní
ROCKWOOL, a.s., patří do skupiny ROCKWOOL Group, předního světového výrobce produktů a systémových řešení na bázi kamenné minerální vlny. Výrobky z kamenné vlny přispívají ke zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů.
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze