Úvod

Energeticky úsporné otopné těleso therm-x2 – originál

Díky své patentované technologii x2 způsobila společnost Kermi revoluci ve způsobu fungování vícedeskových otopných těles. Desková otopná tělesa therm-x2 mají nadále díky svému technickému pokroku nejlepší známky ve všech oblastech přenosu tepla.


Díky deskovým otopných tělesům therm-x2 se společnosti Kermi podařilo ideálním způsobem spojit požadavky na maximální energetickou účinnost a tepelné pohodlí. Tento zdánlivý technický rozpor je umožněn patentovanou technologií x2, jenž je založena na funkčním principu sériového průtoku, který pracuje zcela automaticky bez potřeby manuálního zásahu uživatele.

stare a nove otopne teleso

Technologie x2 – nepřekonaný funkční princip
V porovnání s běžnými deskovými otopnými tělesy se deskové radiátory therm-x2 vyznačují dosud nedosaženými nejlepšími vlastnostmi.
S nejvyšší průměrnou střední povrchovou teplotou čelní desky a tím také maximálním podílem sálavého tepla v každém okamžiku provozu a stejně tak s vynikající dynamikou s ohledem na reakční rychlost dosahují desková otopná tělesa therm-x2 referenční status s ohledem na komfort a pohodlí. Naproti tomu je nejnižší průměrná povrchová teplota zadní desky s minimálními ztrátami sáláním zárukou maximální energetické účinnosti. Optimální průtok deskami kromě toho vede k efektivnímu provozu oběhového čerpadla s minimálním příkonem.
Zvýšením podílu sálavého tepla až o 100 % a zkrácením doby ohřevu otopného tělesa až o 25 % lze uspořit až 11 % energie – nezávisle na typu topného systému. Tyto efekty byly prokázány a potvrzeny nezávislými studiemi.
Krátce po uvedení na trh byla desková otopná tělesa therm-x2 jako nositel Bavorské ceny za energii poprvé oceněna za svou inovační koncepci zaměřenou na budoucnost. Do dnešního dne následovalo mnoho dalších ocenění od řemeslných organizací a odborných médií z oboru sanity, topení a klimatizace.

otopne teleso INSIDE X2

therm-x2 – jedno těleso pro všechny topné systémy
Vedle kombinace s běžnými zdroji tepla na bázi fosilních paliv podporují desková otopná tělesa therm-x2 – díky optimalizovanému předávání tepla s vysokým podílem sálavého tepla i při nižších teplotách systému – nejlepší možné využití i s alternativními zdroji tepla. Na základě velkého rozdílu mezi teplotou vody v přívodu a zpátečce se ideálně hodí pro provoz v moderních, energeticky účinných nízkoteplotních systémech, jako jsou tepelná čerpadla, kondenzační kotle nebo solární energie.
Díky těmto vlastnostem představují desková otopná tělesa therm-x2 také pravou alternativu pro rekonstrukci topení.

topeni ThermX2 Plan

Praktičnost na základě zkušeností
Všechna vícedesková otopná tělesa od společnosti Kermi jsou bez výjimky vybavena technologií x2 a jsou dodávána s ventily s přednastavenou hodnotou kv. Pro oblast renovací jsou za účelem rychlé výměny k dispozici kompaktní verze s roztečí připojení dle DIN jako u starých žebrových radiátorů. V případě výhradního použití deskových otopných těles therm-x2 s ventily s předem nastavenou hodnotou kv se nutné předepsané hydraulické vyvážení považuje za určitých rámcových podmínek za provedené.
Desková otopná tělesa therm-x2 se dodávají s hladkým nebo profilovaným povrchem a v mimořádně širokém spektru stavebních rozměrů a barev pro optimální přizpůsobení příslušné prostorové situaci a příslušné potřebě tepla.
Rychlou a bezpečnou montáž ve všech stavebních materiálech zajistí inovativní upevnění. Desková otopná tělesa therm-x2 jsou kromě toho vhodná pro montáž všech druhů poměrových měřičů tepla.
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze