Úvod

FOR ARCH se blíží, nenechte si ujít novinky ve stavebnictví

Jubilejní 25. ročník FOR ARCH bude probíhat od úterý 16. do soboty 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA, za účasti 830 vystavovatelů ze 16 zemí světa. Na 18 000 m2 výstavní plochy budou rozmístěny expozice zaměřené na rekonstrukce a revitalizace, které podle odborníků rozhýbávají stavební průmysl negativně ovlivněný ekonomickou recesí. Přijďte se sami přesvědčit.


„Stavebnictví je významným oborem průmyslu a celého národního hospodářství. S ohledem na současnou situaci, ve které se nachází, si zaslouží zvýšenou pozornost a podporu. Pokud si uvědomíme, kolik pracovníků ve stavebnictví působí, a to i přes jejich značný úbytek v posledním období, je každému jasné, že nelze stavebnictví ponechat napospas bez účinné pomoci. Neopomenutelný je i vysoký multiplikační efekt, kterým se stavebnictví vyznačuje. Z každých 100 milionů korun stavebních investic získá náš státní rozpočet přes 50 milionů korun daňových a ostatních přínosů a 1 milion korun stavebních investic vytváří více než tři pracovní místa, z toho jedno ve stavebnictví.“ hodnotí současné české stavebnictví Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, která udělila veletrhu FOR ARCH odbornou záštitu.

Soubor stavebních veletrhů proběhne ve dnech 16. až 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA souběžně s veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER. Všechny akce spojuje hlavní téma konstrukce a revitalizace. „Každý z pětice souběžných veletrhů má svoje zaměření úzce související s nosným tématem celého souboru veletrhů. Na tvorbě expozic a doprovodného programu se podílí nejzajímavější vystavovatelé z jednotlivých oborů. Návštěvník zde najde průřez všemi oblastmi stavebnictví přes materiály, stavební firmy, až po technické zařízení budov, vybavení domácností, bazény a recyklaci odpadu,“ říká Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH.

FOR ARCH: vše o rekonstrukcích na jednom místě

Zájemci o rekonstrukce domů se mohou na FOR ARCHu informovat o možnostech čerpání tzv. Kotlíkové dotace i programu Nové zelené úsporám (NZÚ). Na otázky spojené s podáním žádostí, řešením administrativních problémů a s aktuální situací o programu NZÚ odpoví na semináři „Nová zelená úsporám aneb Zpracovat odborný posudek je lehčí, než si myslíte“ odborníci z České kanceláře autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. O nový ekologičtější kotel na biomasu (pelety, dřevěné brikety, dřevo či jiná biopaliva) či dokonce na oba typy uhlí mohou zažádat i ti, kteří nechtějí současně zateplovat či měnit okna. Na veletrhu se mohou zájemci rovnou poradit s předními výrobci o nákupu vhodného kotle.
Možnostem využití tepelných čerpadel a jejich výhodám se bude věnovat seminář „Tepelná čerpadla jsou nejlepší volba“ připravovaný Asociací pro využití tepelných čerpadel. Odborníci představí posluchačům aktuální nabídku čerpadel na českém trhu, porovnají provozní náklady jednotlivých systémů a představí blíže např. i využití tepelných čerpadel v panelových domech.
Vše o dřevostavbách představí 9. ročník odborné konference „Dřevěné stavění = zdravější bydlení“. Přednáška „Stavba domu svépomocí – krok za krokem“ nabídne užitečné rady všem, kteří uvažují o výstavbě vlastního domu. Co obnáší územní a stavební řízení, na co si dát pozor při koupi stavební parcely a na další otázky týkající právních úkonů spojených se stavbou domu odpoví seminář „Stavba rodinného domu z pohledu právníka“.
Odborná konference „Inteligentní digitální domácnost“ ukáže možnosti ovládání provozu domácnosti pomocí tzv. chytrých telefonů, tabletů a dalších inteligentních zařízení.

FOR ARCH

Novinky na veletrhu
Mezi novinkami, jež se představí na letošním FOR ARCHu, budou např.:
- systém stavebních dílů Ytong
- železobetonový překlad s vysokou únosností vylehčený vložkou z polystyrenu RZP - LP
  (Tanex)
- nový kompaktní systém řízeného větrání pro mimořádně úspornou instalaci (Zehnder Group
  Czech Republic)
- okna FenStar Evolutive® s vynikající tepelnou a zvukovou izolací, vhodná pro
  nízkoenergetické a pasivní budovy
- dálkově ovládané střešní okno Nové generace VELUX INTEGRA® s chytrým dotykovým
  ovladačem
- plynové krbové vložky Kal-fire (Banador)
- betonový prvek Brož tvář Kamene® Gabro a designové šperky vyrobené z betonu (Beton
  Brož)
- zastřešení bazénu OMEGA (Alukov)
- designová sauna Maya (Dentar) 
- a další novinky.

Praktické informace pro návštěvníky
Největší stavební veletrh v ČR FOR ARCH otevře své expozice veřejnosti ve dnech 16. - 20. září 2014, otevírací doba je od úterý do pátku 10.00 - 18.00 hod., v sobotu 10.00 - 16.00 hod. Základní cena vstupenky je 150 Kč. Zájemci o návštěvu veletrhu FOR ARCH mohou využít zlevněné elektronické vstupenky, která je k dispozici ke stažení na webu veletrhu (www.forarch.cz/2014/cz/vstupenka.asp) za 120 Kč. V areálu PVA EXPO PRAHA je připraveno 3 500 parkovacích míst pro návštěvníky. Je možné využít i záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu. Další informace naleznete na webu veletrhu www.forarch.cz

logo FOR ARCH

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze