Úvod

Moderní nábytek pro školáky a zdravé sezení? Vsaďte na ergonomické rostoucí židle a stoly

Zdravý vývoj dítěte je asi pro každého rodiče zásadní. V dnešní době, která se vyznačuje sedavým životním stylem, ale není takový vývoj samozřejmý. Jak tedy zajistit, aby hodiny strávené u domácích úkolů, oblíbených her a jiných aktivit byly pro naše děti a jejich tělesný vývoj bezproblémové? Řešení nabízí dětský nábytek Mayer a jeho moderní rostoucí židle a stoly z dílny tradičního českého výrobce.


Umíte si představit, že svému předškolákovi vybavíte pokojíček nábytkem, který ho bude provázet po celá léta studií? A že mu v pěti letech pořídíte stůl a židli, které mu i ve dvaceti padnou jako ulité? Věřte, že to je reálné. Stačí na to jít chytře.

Jak správně sedět?

Základem zdravého sezení a fyzického vývoje u dětí je, aby jim židle a stůl, které denně používají, poskytovaly ty správné opory, a tím i držení těla. Získané návyky v držení páteře a výběr židle jsou pro děti následně zásadní pro celkovou budoucí kvalitu života. Navíc současná generace dětí prosedí u počítače až čtvrtinu života.

„Téměř každé zdravotní trable s páteří mají jistou návaznost na nesprávnou a strnulou pozici zad již v útlém dětství. Flexibilní uchycení a jednoduché nastavení zádové opěrky některých rostoucích židlí prakticky znemožňuje sezení s kulatými zády,“ říká Miroslav Ošťádal z firmy Mayer CZ, která je výrobcem rostoucího nábytku s tradicí v Česku již 25 let.

„Rostoucí židle jsou pro děti přínosem. Jejich princip spočívá v tom, že rostou po celou dobu s dětmi. Slouží jim ve čtyřech letech, stejně jako v osmi nebo v pubertě. Každé dítě rychle roste a mění se, takže je dítěti klasická židle buď roky velká, nebo brzy malá,“ vysvětluje.Jak vybrat kvalitní židli?

Na začátku, před výběrem nábytku, je vhodné si položit otázku, kolik hodin, dní a let bude dítě židli a stůl používat. A pokud si investovanou částku vydělíte těmito roky a dny, dostanete číslo, které vás velmi mile překvapí.

„U rostoucího nábytku je počáteční investice zdánlivě větší a dražší, ale po celou dobu vzdělávání dítě sedí na kvalitní a ergonomicky uzpůsobené židli, která má dlouholetou životnost,“ vysvětluje Ošťádal a dodává: „Můj starší, patnáctiletý syn má rostoucí židli od první třídy. Jednoduše na ní vyměníme potah a dostane ji mladší syn, který právě nastupuje do první třídy. A starší syn dostane už kancelářský nábytek.“

Pokud stále váháte, nechte si s výběrem poradit od výrobce nebo specializovaného prodejce. Proberte s ním své požadavky a nabízené parametry. Všeobecně platí, že čím vyšší cena, tím lze očekávat vyšší užitnou hodnotu a delší záruku. A rozhodně vybírejte s rozvahou. V nabídce aktuálně najdete 18 setů rostoucích stolů a židlí, včetně cenově zvýhodněných setů.

Proč Mayer?

Firma Mayer CZ je tradiční český výrobce dětského rostoucího nábytku, kancelářských židlí, křesel a sedacího nábytku pro zdravotnické interiéry. Při vývoji a výrobě svých kvalitních produktů se opírá o strategickou spolupráci s německou firmou Mayer Sitzmöbel a jejích 130 let zkušeností a řemeslné dovednosti, které s výrobky šíří do celého světa.Moderní trendy a výhody rostoucího nábytku:

  • Nabízí ergonomické řešení rostoucích židlí pro děti všech věkových kategorií a pro široké spektrum postav. Cítí se na nich dobře čtyřletý předškolák i urostlý teenager.
  • Chytré konstrukce rostoucích stolů, které snadno sestavíte a smontujete.
  • Čistý a lehký design, barvy a styl, které jsou praktické a zároveň upoutají děti.
  • Jednoduché ovládání židlí i stolů a bohaté standardní vybavení.
  • Jednoduché nastavení hloubky sezení a výšky zad.
  • Nosnost židlí až 110 kg.
  • Univerzální kolečka vhodná na všechny druhy podlah.
  • Záruka na nábytek pět let.
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze