Úvod

Návrhy zahrady, koupelny, kuchyně i celého domu zvládnete sami!

Víte, že navrhování interiérů a exteriérů s tužkou v ruce už dávno patří mezi zastaralá řešení? Moderní člověk používá docela jiné nástroje! O jednom z nich se dočtete na následujících řádcích!


Šikovný pomocník pro každého
Chcete si sami navrhnout své bydlení? Tak to jistě budete rádi, když Vám představíme šikovného pomocníka, který Vám s tím pomůže. Jedná se o program TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada. S jeho pomocí si navrhnete svůj byt nebo dům, a to včetně zahrady. Hlavní výhoda tohoto programu spočívá v tom, že je uživatelsky nenáročný, a proto k jeho používání nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti. Kromě toho má navrhování ve 3D obrovskou výhodu v tom, že své nápady vidíte ihned reálně. Nyní Vám popíšeme, jak tento nástroj funguje. 

Dům podle Vás 
Po spuštění programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada Vám původce nabídne, že Vás provede několika předem nastavenými variantami, kam patří základní tvar půdorysu, umístění jedné nebo více garáží, počet podlaží atp. Všechny varianty lze individuálně upravit. Díky průvodci navrhnete základní konstrukci domu velmi snadno a rychle.

Pokud již předem víte, jak by měl Váš budoucí objekt vypadat, můžete se pustit rovnou do kreslení. V případě, že máte k dispozici naskenovaný půdorys, lze ho importovat přímo do programu a použít jako podklad pro vytvoření půdorysu.

Během kreslení zdí se Vám zobrazuje kóta. (Rozměry zdí lze upravovat i po dokončení.) Jakmile jste hotovi se stěnami, přichází na řadu výběr oken a dveří. Zde máte z čeho vybírat. Než svá okna umísíte do zdi, dle libosti můžete měnit rozměr, tvar, barvu i materiál. Strop a střechu opět vyberete z nabídky a jedním kliknutím myši umístíte.

Snadné ovládání
Jak vidíte, práce s tímto programem je skutečně snadná. Všechny prvky ovládáte myší. Výběr, tah myší, případně označení, či používání klávesy „delete“ pro vymazání, to přeci pro Vás není nic nového! Že stálé váháte, zda navrhování v tomto programu sami zvládnete? Podívejte se tedy na následující video, ať vidíte, jak je to jednoduché!
Klikněte zde.

Navrhování jednotlivých prostor
Nepotřebujete navrhnout celý dům, ale pouze jednotlivé prostory, jako je například kuchyně? I to je možné. Komponentů tu najdete požehnaně. Spodní a horní kuchyňské skříňky, potravinové skříně i spotřebiče. K dispozici máte obrovské množství textur dřeva, celých dvířek a barev. Je libo prosklená, plná, nebo hladká dvířka? S frézováním do rustikálního oblouku nebo obdélníku? Záleží jen na Vás. U skříněk samozřejmě můžete měnit rozměry, typy dvířek, barvu korpusu, stejně jako pracovní desky. Takže stačí začít skříňky umísťovat do půdorysu. To je snadné, neboť každá skříňka se automaticky otáčí zády ke stěně. Horní skříňky mají přednastavenou výšku, ale tu lze dle potřeby měnit.

  

V menu nechybí ani prvky pro zařízení jídelny, ani dekorační prvky pro doladění Vašeho návrhu. Nás nejvíce zaujalo, že do programu lze zdarma načíst další prvky výrobců kuchyní, a to z internetových stránek www.e-symboly.cz. Pro rychlou změnu barev a textur použijete funkci „materiálový štětec“. Barvy pak měníte pouze kliknutím myši.

Rádi byste si navrhli koupelnu a WC včetně zařizovacích předmětů? Dejte se směle do díla!

Tip: Někteří výrobci nabízejí svůj sortiment na internetu ve 3DS formátu, takže si do programu můžete naimportovat skutečné vany, umyvadla, sprchové kouty, nábytek atd. To Vám umožní pracovat s moderním designem, který je v aktuální nabídce.

Zábavná hra
Mezi důležité součásti hry s návrhem patří výběr barvy obkladů a dlažby. V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada najdete širokou škálu vzorů dlaždic a obkladů. Pokud budete chtít svůj návrh opatřit obkladem, který Vás již někde zaujal, lze ho do programu naimportovat ve formátu JPG. Rychlé změny barev a textur opět dosáhnete pomocí „materiálového štětce“. Textury obkladů a dlažby měníte pouze kliknutím myši. Díky tomu vytvoříte spoustu barevných variant a s minimální námahou! Navrhování domova s využitím moderního software je zábavné!

  

Při navrhování obývacího pokoje a dalších prostor doporučujeme využít možnosti tvorby niky nebo otvorů ve zdi (obloukové, kulaté, obdélníkové, zkosené). Funkce rozdělení místnosti Vám mimo jiné umožní použít různé podlahové povrchy pro jednotlivé funkční zóny. Na www.e-symboly.cz naleznete knihovní prvky výrobců nábytku.

Pusťte se do navrhování! 
V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada se dále setkáte s bohatým výběrem dřevěných a laminátových podlah, koberců, linolea a dlažby. Ve formátu JPG lze do programu naimportovat i jiné libovolné druhy povrchů.

A to nejlepší nakonec! Tvůrce prográmku pamatoval na všechno. K celkovému doladění interiéru neváhejte využít širokou paletu knihovních prvků, jako jsou například krby, hudební nástroje, obrazy, okenní závěsy, žaluzie. Že už máte chuť, pustit se do navrhování? 
Klikněte zde
.

Přejeme Vám dobrou zábavu!

www.spinar.cz

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze