Úvod

Sezóna začíná ve skleníku. Jaký typ zvolit?

V únoru je nejvyšší čas začít s přípravami na novou sezónu. Pokud milujete chuť čerstvé zeleniny z vlastní zahrádky, pořiďte si skleník. A jaký typ vybrat? Příznivci jednoduchých a efektivních řešení ocení nenáročnou konstrukci, kterou snadno složí, a která nevyžaduje stavbu základů. Že máte obavu ze špatné stability? Nemusíte, bytelné skleníky se dají postavit i bez základů.


Odolné skleníky z polykarbonátu
Ano, skvělá zpráva pro všechny nadšené zahrádkáře, kteří si rádi pochutnávají na zelenině bez chemie, ale od pořízení skleníku je odrazují stavební úpravy, je, že skleník se dá postavit i bez základů, aniž by to bylo na úkor jeho stability. Skleníky z polykarbonátu nevyžadují stavbu základů, a přitom se vyznačují vysokou stabilitou. Tento pružný, pevný a nárazuvzdorný materiál přináší záruku dokonalé tepelné izolace, výborných světelných podmínek, a proto si je pořizuje čím dál více pěstitelů. Další předností polykarbonátových skleníků je to, že obsahují UV filtr, a tudíž nepropouští takřka žádné zdraví škodlivé záření, přestože se vyznačují vynikající světelnou propustností. Vynikající odolnost vůči sněhové zátěži je samozřejmostí.

Zahradni skleniky

Oblíbené a nenáročné na montáž
Velké oblibě se těší zahradní skleníky Volya osazené kvalitním polykarbonátovým pláštěm Guttaglis DUAL. Konstrukce vyrobená z pozinkovaného bezúdržbového rámu nevyžaduje stavbu základů. Díky zasklení tvořenému čirým komůrkovým polykarbonátem o síle 4 mm s UV ochranou má tento typ skleníku ve srovnání s ostatními skleníky zvýšené tepelně izolační vlastnosti. Velice dobrými referencemi se rovněž může pochlubit zahradní skleníky Gardentec od firmy Gutta, který poskytuje vynikající tepelnou izolaci, výborné světelné podmínky a perfektní ochranu před prudkým deštěm, chladem a ostatními nepříznivými povětrnostními vlivy. Díky možnosti výběru z několika variant provedení (od 2 do 6 modulů) lze jeho konstrukci přizpůsobit individuálním potřebám každého zahrádkáře.

Pařeniště se vejde všude
Polykarbonátová alternativa existuje také pro drobné pěstitele, kteří si vystačí s pařeništěm. Pařeniště z polykarbonátu Gardentech se vyznačuje výrazně lepšími tepelně izolačními vlastnostmi než skleněné nebo fóliové alternativy. Jeho velkou výhodou je krátká doba sestavení (cca 10 minut) a šikovná odklápěcí stříška. Vzhledem k malým rozměrům lze pařeniště lze umístit nejen na zahradu, ale také na terasu či balkon.

Pareniste z polykarbonatu

Polykarbonátové zahradní skleníky různých typů, pařeniště a další praktické potřeby pro Vaši zahradu nakoupíte na www.guttashop.cz. Jaro už pomalu klepe na dveře, což znamená, že je nejvyšší čas, začít s pěstováním. Přejeme Vám příjemnou sezónu plnou pěstitelských úspěchů!

Zahradni skleniky Gutta logo
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze