Úvod

Úsporné řešení ohřevu teplé vody: Buderus Logatherm WPT270

Značka Buderus přichází již s druhou generací kompaktních tepelných čerpadel Logatherm WPT270, která nabízejí ekonomicky výhodné a spolehlivé řešení ohřevu teplé vody v rodinných domech – díky využití vnitřního nebo venkovního vzduchu jako zdroje tepla. Při ohřevu pitné vody tak lze ušetřit až 70% provozních nákladů.


Tepelné čerpadlo Logatherm WPT 207 2. generace navazuje na svého předchůdce uvedeného na trh v roce 2012. Vedle zajímavého příslušenství bylo tepelné čerpadlo optimalizováno a nyní pracuje efektivněji. Po instalaci nového výparníku vzrostl topný faktor (COP) na 4,3 dle EN255-3 (20 °C vzduch, ohřev teplé vody 15-45 °C). Tyto hodnoty potvrzují, že se zařízení svou ekonomikou provozu může rovnat solárním systémům a lze s ním bez obav počítat také tam, kde z jakéhokoliv důvodu nelze solární systém využít.

tepelne cerpadlo Logatherm

I nadále si můžeme vybrat ze dvou variant. Provedení využívající nasávání vzduchu z venkovního prostředí (typ A-S) nabízí použití v rozsahu teplot od -10 °C do +35 °C, má silnější izolaci a třírychlostní ventilátor. Varianta pro využití vnitřního vzduchu (typ I-S) pracuje s provozním rozsahem teplot od + 5 °C do +35 °C a jeho použitím lze efektivně využít odpadní teplo (například z tepelné ztráty kotle na tuhá paliva). Oba typy pak nabízejí tři zdroje pro ohřev teplé vody. Prvním je již popsané kompaktní tepelné čerpadlo, dalším je elektrická topná vložka o výkonu 2 kW a v neposlední řadě trubkový výměník pro napojení externího zdroje tepla (například plynového kotle). Všechny tyto zdroje jsou integrovány a sladěny do jednoho celku s důrazem na ekonomicky výhodný provoz.

Obsluha regulace s pomocí podsvíceného displeje je pro uživatele snadná a vyznačuje se vysokým komfortem díky intuitivní obsluze menu a množstvím časových programů. Uživatelské rozhraní regulace bylo rozšířeno o funkci „prázdninový program“, kterou lze individuálně přizpůsobit potřebám v průběhu roku (nedochází tedy ke stagnaci, jako je tomu například u solárních systémů).

Řez tepelného čerpadla Logatherm WPT270 A-S/I-S II. generace:
rez tepelneho cerpadla Logatherm

Vnitřní část zásobníku o objemu 270 litrů je chráněna patentovanou protikorozní ochranou - termoglazurou Duoclean plus, čímž je zajištěna dlouhá životnost a hladký provoz čerpadla. Precizně spasovaný kryt z tvrzeného polystyrénu pokrývající celou horní část tepelného čerpadla, kde se ukrývá agregát, přináší vedle estetiky také vylepšení vedoucí ke snížení pohotovostní ztráty.

Více informací včetně technických parametrů a nabízených variant viz www.buderus.cz. Rovněž lze kontaktovat technický tým na telefonu 272 191 105, který je připraven zodpovědět veškeré dotazy a nalézt řešení přesně podle individuálních potřeb.

                             logo Buderus
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze