Úvod

V dětském pokoji je trendem zdravé sezení pro malé školáky

Značkový nábytek pro děti a mládež 4 – 18 let od firmy MAYER CZ patří k nejprodávanějšímu na českém trhu. Široký sortiment rostoucích židlí a rostoucích psacích stolů vč. zajímavých doplňků, je již řadu let oblíbený nejen kvůli své funkčnosti, ale i „dětskému vzhledu“, kvalitě (záruka 5 let) a bezpečnostním prvkům.


Proč však vůbec rostoucí nábytek pořizovat?
Jednoduše proto, že zajistíme pro své děti zdravější sezení. Prvotní investice se sice může zdát poněkud vysoká, ale vzhledem k záruce 5 let a životnosti ještě delší nakonec zjistíte, že pořídit dětem právě rostoucí nábytek je velmi výhodné. Bonusem je pak dobrý pocit, že jsme pro jejich zdraví udělali opět o stupeň víc. Dítě by nemělo jen zdravě sedět, lépe je, když ho to bude i bavit. Když se mu budou líbit vzhled a barvy, bude mít pocit, že toto pracoviště je jeho království. Je tedy nutno rozumně skloubit vzhled (požadavek dětí) a funkčnost, trvanlivost a bezpečnost (úkol rodičů). Chcete-li mít zdravé a chytré dítě, kupte mu kvalitní rostoucí nábytek, který s ním poroste od 4 let až do dospělosti. Dejte dětem ten nejlepší dárek – zdraví!
nastavitelna detska zidle

Barevné sladění
Barevné sledění židle, stolu a případně kontejneru navzájem a barevné sladění tohoto nábytku s interiérem dětského pokoje jsou vždy důležité, čím větší možnost volby, tím lépe.


rostouci psaci stul

Myslete na své děti
Rodiče při výběru židlí pro sebe bedlivě dohlížejí, zda má zvolený model všechny důležité a potřebné funkce. Při výběru židlí pro své děti na tyto požadavky často zapomínají, i když potřeby dospělých i dětí jsou z hlediska zdravého sezení v podstatě stejné. Mezi základní ergonomické požadavky patří: správná výška sezení – nohy ohnuté v pravém úhlu, možnost nastavení hloubky sezení – správná vzdálenost zádové opěrky pro pohodlné opření zad a adekvátní výška stolové desky – spodní části volně spuštěných loktů ve výšce pracovní plochy. Přestože v dnešní době existuje mnoho nastavitelných židlí a stolů, nábytek určený pro dospělé není vhodný pro děti – hlavně rozměrově, a také vzhled dětskou fantazii příliš nenadchne.

 modry detsky pokoj


Na co si dát pozor při výběru

Na trhu je v současné době široká nabídka rostoucích i nerostoucích dětských židlí a psacích stolů, ne všechny modely jsou však kvalitní, funkční, rozměrově správné a pro dětské oči dostatečně atraktivní
.

 deti ruzneho veku
Při výběru židle a stolu je třeba si dát pozor zejména na možnosti správného nastavení, ale také na barevné sladění s interiérem dětského pokoje (bílá barva koster se nehodí do každého pokoje, univerzálnější je neutrální barva stříbrná). Důležité jsou bezpečnostní prvky jako prevence úrazů, jak velká je pracovní plocha stolu a docela zásadní je také znát, jaké vybavení je již v základní ceně a jaké až za příplatek….

zeleny detsky pokoj


Protože ne vždy znamená, že čím dražší nábytek, tím lepší, je vhodné dát na reference, zkušenosti, doporučení. Nakonec se však vše sčítá a vítězí ten nábytek, který se v určité cenové kategorii prodává nejvíce. Mezi takový nábytek patří zejména rostoucí židle Freaky, Freaky Sport a Actikid a rostoucí stoly Profi 32P3 – vše značkové výrobky společnosti MAYER CZ. Vše se zárukou 5 let včetně čalounění.

Chystáte se koupit rostoucí nábytek? Chcete vědět ihned o novinkách, slevách, soutěžích? Navštivte stránky výrobce www.facebook.com/mayercz a staňte se fanoušky.

Chcete-li si tento nábytek objednat, stačí zboží vyhledat u internetových prodejců, a pokud máte zájem o prohlédnutí vzorků v kamenné prodejně, tak zde je mapa prodejců.

MAYER CZ logo

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze