Úvod

Betonový systém CSB - NATURBLOK

CSB - NATURBLOK je betonový systém s Parametry a vzhledem hrubě tesaného kamene a barevnou paletou, kterou běžně naleznete v přírodě.


Vždy se snažíme šetřit našim zákazníkům čas i peníze při plnění jejich představ. Proto v letošním
roce přicházíme s novinkou revolučního systému s vlastnostmi přírodního kamene, který splňuje veškeré estetické nároky a zároveň nás zbavuje náročné kamenické práce a spousty vícenákladů.

Stavba se systémem CSB - NATURBLOK je nesrovnatelně lacinější než stavba z přírodního kamene a přitom výsledný efekt je takřka k nerozeznání a umožňuje každému kutilovi mnoho možností při jeho realizaci.

CSB - NATURBLOK je systém betonových bloků, ze kterých lze stavět různé terasové opěrné gravitační zdi, okrasné stěny, schodišťové stupně, ploty aj. Jednotlivé kameny systému jsou spojovány speciálním prvkem do drážky. Jedná se tudíž o stavbu na sucho bez potřeby dalších spojovacích a spárovacích hmot. Tento systém vám nejen šetří peníze, ale především vás nijak časově neomezuje. Není totiž nutné vyčkávat na přívětivé počasí, a to právě díky tomu, že při stavbě není nutné používat žádnou stavební chemii. Kombinací štípaného povrchu a specifického
procesu ostařování nabývá betonový blok dojmu nahrubo otesaného přírodního kamene. Na
autentickém vzhledu mu dodává také speciální kombinace barevných pigmentů, se kterými se budete setkávat v naší nabídce pod názvem NATURCOLOR. Tato barevná řada byla zvolena a vytvořena tak, aby co nejvíce připomínala barvy přírodního kamene běžně se vyskytujícího v přírodě.

   

CSB - NATURBLOK je vyráběn ve dvou tloušťkách, které se dají navzájem kombinovat a to jak naležato, tak i nastojato. Navíc lze okrasné zdi stavět svislé, mírné šikmé či výrazně odstupňované. Spoj umožňuje taktéž tvořit stěny rovné, zakřivené či do oblouku. Jako ukončovací prvek nabízí tento systém CSB - NATURBLOK 
stříšku. Svým přírodním vzhledem opěrné zdi dokonale zapadnou do krajiny, splynou s dalšími přírodními materiály a nijak esteticky nenarušují okolní prostředí.

       CSB - NATURBLOK - Systém betonových bloků určených pro suché zdění

                          

Odpovídáme na vaše nejčastější dotazy:

Co znamená zdění na sucho?

- Systém se stavím principem vkládání speciálních spojek do drážky kamene, které plní funkci zámků, není nutné spojovat kameny stavebním lepidlem.
 - Spojky jsou součástí dodávky!
 - Základ jednoduché stavby tvoří zhutněná pláň ve výkopu min. 300 mm vysokém a 700 mm širokém. Do výšky 150 mm zhutníme drcený štěrk a na něj klademe kámen o výšky 150, který bude sám tvořit základ stavby, bez použití betonového základu. Nároky na hloubku výkopu a počet zanořených kamenů pod terénem se odvíjí od výšky stavby a potažmo nároků na stavbu samotnou.  
 - Malá rada pro začínající stavitele: pro snazší uložení první vrstvy použijte pod kameny centimetrovou vrstvu písku.

Pouze ve dvou případech doporučujeme lepení kamenů a to:

1. krycí prvky tzv. stříšky doporučujeme lepit kvůli bezpečnosti např. PUR pěnou, pokud nejsou příliš zatěžovány. Pokud tvoří například schodišťové stupně potom flexibilním stavebním lepidlem.
2. V případě výstavby plotu se lepí všechny kameny ve sloupku a také částečně podezdívka plotu, a to pod úhlem 45°, který svírá dno sloupku se zemí. Viz technická dokumentace.

Pro jaké stavby lze systém použít?


 - Opěrné gravitační a terasové zdi
 - Okrasné zídky
 - Ploty i plotové sloupky
 - Schodišťové stupně 
 - Pro stavbu posezení, okrasných nik
 - Obklad obvodových zdí různých staveb

Jaké tvary staveb je možné s tímto systémem vystavět?

 - Základní rovné zdi
 - Opěrné gravitační zdi svislé se sklonem 5°, ale také 43°
 - Jednostranně i oboustranně pohledové stěny
 - Rohové zdi
 - Plotové podezdívky a plotové sloupky
 - Různé oblouky s velmi malým omezením a to pouze v případě oboustranně pohledové zdi, které spočívá v minimálním rádiu. To znamená, že pokud chceme mít zídku z obou stran beze spár, musíme pamatovat na to, že výseč musí mít minimální poloměr kruhu 2,2m. 
 - Zdi můžeme také postupně snižovat k terénu, dle potřeby.

Jaké prvky systém nabízí?

 - Základní kameny o dvou výškách, které lze navzájem kombinovat a které tvoří sestavu pěti kamenů. Výšky kamenů jsou 75 a 150 mm.
 - Zákrytný systém stříšek, které mají výšku 75 mm a tvoří také sestavu pěti kamenů.
 - Sloupkové prvky, které jsou opět ve dvou výškách, tedy 75 a 150 mm a tvoří sestavu dvou kamenů: základní kámen, půlka. Sloupkové prvky jsou přizpůsobeny pro uchycení ocelových. 

Jaké jsou barevné možnosti?

 - Systém CSB – NATURBLOK se nabízí v barevných kombinacích pod názvem Naturcolor a to v pěti variantách: PLAYA, ROCA, CAOBA, GRES a BASANITA

www.csbeton.cz


Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze