Úvod

Chytrá izolace – rekonstrukce bez kompromisů

Máte nový dům, pojďte jej rekonstruovat! Myslíte si, že předchozí výzva je zcela nesmyslná a protiřečí si. Opak je pravdou.


Stále častěji se na náš tým Chytré izolace® obracejí majitelé nových či zánovních rodinných domů s tím, že například jejich malá dcera spí v podkrovním pokojíčku, kde je jí zima, když za okny řádí sněhová vánice, v rohu je plíseň, proto stále přidávají na výkonu svých plynových kotlů a problém nemizí. Většina lidí si pak myslí, že mají nedostatečně naddimenzované topení, ale vyúčtování na konci roku, je vždy přesvědčí, že tomu tak není. V létě pak stěhují svou dceru do obývacího pokoje v přízemí, protože v podkroví se nedá spát vlivem vysokých teplot a chladit svou milovanou dceru klimatizací nepovažují za dobrý nápad, protože sami vědí, jak trpí v létě angínami z klimatizace použité ve svých automobilech.

Problém je zcela jinde. Nekvalitně provedené zateplení domu běžnými materiály, porušené a nefunkční parozábrany, uhnízdění nechtěného návštěvníka v podobě kuny a další. Klasické, dnes bych nazval historické, zateplovací systémy pomocí různých vat jsou velmi náchylné na množství vody ve své struktuře a výrazně ztrácí izolační schopnost, proto se všechny konstrukce opatřují takzvanou parozábranou. Jedná se o fólii bránící vniknutí vodní páry, která je přirozeně obsažena v objektech například z lidské produkce vydechování ústy a snaží se dostat z objektu ven. Utěsnění této parozábrany, dokonalé přelepení spojů, všech prostupů střechy a dalších je v podmínkách stavby téměř nemožné a vodní páry tak pronikají do izolantu, kde jej znehodnocují.

poskozena stresni izolace
Takový obrázek se naskytne po odkrytí tašek.

nefunkcni stara izolace

Tyto izolanty se jim nedokáží bránit, oproti tomu moderní Chytrá izolace® ICYNENE je naopak difúzně otevřená a nepotřebuje používání parozábrany, znehodnocené vodní páry prochází bez jakýkoliv problémů postupně, aniž by snížily izolační schopnost materiálu.

Máme tedy nejlepší izolant, který nepodléhá chybovosti montáže a dokonale izoluje
. Ale jak izolant použít, když mám nový domek, zařízený krásným nábytkem. Představa, že bych měl tento nový nábytek celý odstěhovat z podkroví pryč, demontovat všechny podhledy vytvořené ze sádrokartonu, osvětlení a elektro. Hrůůůza! Každý se asi někdy stěhoval a něco opravoval, dokáže si proto představit tuto situaci. Jak zabezpečím dům proti prachu z demolice, jak mě to omezí v bydlení, půjdu bydlet na hotel, k rodičům, jak dlouho to bude trvat? Většina lidí na základě těchto otázek, jakoukoliv snahu o nápravu raději vzdají, pokud ovšem neznají Chytrou izolaci®.

zatepleni chytrou izolaci
A takto se sjednává náprava … DOKONALE ZATEPLENO!

chytra izolace

Chytrá izolace® má řešení, u něhož vám nemusí vstávat hrůzou vlasy na hlavě, přemítat si stále dokola v hlavě výše popsané otázky při bezesných nocích. Řešením je výměna izolantu z vnější strany. Díky týmu spolupracujících partnerů z oblasti pokrývačů či tesařů a týmu Chytré izolace® je to hračka. Během pár hodin se rozebere krytina, odstraní se nefunkční izolace a naaplikuje se Chytrá izolace®, která dokonale obklopí každý detail. Jako podklad pro aplikaci slouží nefunkční parozábrana většinou umístěna mezi sádrokartonovými deskami a roštem nesoucí desky a není ji možno tedy vyměnit. My ji ani měnit nehodláme. Funkčnost této parozábrany totiž nepotřebujeme a její stav nás nijak netrápí. Po aplikaci pak vše zaklopit zpět krytinou. Pojistnou hydroizolaci, která se dává pod střešní krytinu, není nutno také dávat, pokud se jedná o střechy s běžným sklonem, protože i kdyby došlo k průniku vody poškozenou krytinou, tato voda je schopna stéci po povrchu Chytré izolace®, která ji nepřijme do své struktury. Nejen vodní pára škodí klasické izolaci, ale i kuny a další hlodavci, si v ní rádi tvoří teplá hnízdečka. Chytrá izolace® nepřijímá různé pachy, a to ani pachy zvířat, a proto si zde nestaví hnízda, protože se v ní necítí a nemůžou si je najít podle čichu.

A je hotovo! Bez omezení provozu domácnosti a bez jakýchkoliv kompromisů. Dcera bude znovu spinkat v teploučku a zdravém prostředí, i když za okny bude řádit zimní počasí.

Na závěr tohoto článku jen přemýšlím nad zvoleným názvem článku, zda je zcela správný. Když vyměňujeme izolant, který dominoval 20. století (tedy z historie) za izolant dominující v 21. století asi se nejedná o rekonstrukci, ale modernizaci. Modernizujme tedy své NOVÉ domy včas!

Ing. Lukas Kovarik
                 Ing. Lukáš Kovařík, technický ředitel divize Energy
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze