Úvod

Jaký zvolit povrch interiérových dveří?

Kdo si dnes pořizuje nové interiérové dveře, může si vybrat z mnoha různých druhů povrchu i materiálů. Od papírových folií, přes dekory imitující pravé dřevo, až po skutečný dřevěný masiv. Nevíte, jaký povrch zvolit? Přečtěte si našeho průvodce!


Na povrchu záleží 
Dveře se významně podílejí na celkovém vzhledu interiéru. Pokud chcete, aby to všem místnostem Vašeho domu či bytu slušelo, měli byste věnovat náležitou pozornost výběru povrchu interiérových dveří. Níže uvádíme nejčastěji používané interiérové povrchy a jejich vlastnosti, abychom Vám usnadnili rozhodování. Cenné rady a doporučení nám ochotně poskytl výrobce interiérových dveří CAG www.novedvere.cz.

Od papíru až po masiv 
Dveře s povrchem z papírové fólie jsou určeny ke standardnímu použití v prostorách bez zvýšené zátěže. Nejsou vhodné do domácností, kde žijí malé děti, nebo domácí mazlíčci, kteří je mohou snadno poškodit. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat také jejich správnému ošetření. Fólii lze omývat pouze neagresivními čisticími prostředky. 

Další z možností představují CPL lamináty, které při zachování nízké ceny poskytují komfort estetického a odolného povrchu. Dekory jsou téměř k nerozeznání od pravého dřeva a odolají případným lehkým oděrům způsobeným běžným pohybem v domácnosti. CPL laminát se dobře udržuje, lze jej očistit i dezinfekčními prostředky. Nachází proto své uplatnění takřka ve všech typech domácností. 


      

HPL lamináty
jsou přímo ideální do domácností s frekventovaným provozem, stejně jako do komerčních prostor. Tento materiál pro náročné se vyznačuje velmi vysokou odolností při zachování stejně povedených dřevodekorů jako CPL lamináty. 

Dýha nebo masiv jsou finančně poněkud náročnější. Zato Váš interiér odmění vskutku luxusním vzhledem. Jejich velkou nevýhodou je barevná nestálost. Veškeré přírodní materiály s časem „pracují“. Mění barvu v závislosti na dopadajícím světle, jeho intenzitě a době expozice. Naproti tomu laminát zůstane i po letech stejně krásný, jako byl v době, kdy jste si ho pořídili. 

Doufáme, že naše tipy významně přispějí k Vaší správné volbě!

www.novedvere.cz

Seriál: Interiérové dveře
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze