Úvod

Útulné a úsporné podkroví? FAKRO má řešení!

Bydlení v podkroví je neobyčejně útulné a díky střešním oknům také příjemně světlé. Jak ale zajistit, aby bylo zároveň ekonomické? Odpověď nabízí společnost FAKRO, která při konstrukci střešních oken vychází ze současných požadavků na energetickou úsporu. Minimalizace tepelných ztrát je její prioritou i v případě půdních schodů.


Zaostřeno na energetickou úsporu

Jak známo, vzhledem k fyzikálním vlastnostem vzduchu nejvíce tepla uniká střechou, která poskytuje bezprostřední ochranu právě podkrovnímu bydlení. Z hlediska zajištění vyvážené energetické bilance je proto zvláště u střešních oken, ať už klasických, nebo do plochých střech, důležité věnovat zvýšenou pozornost požadavkům na tepelně energetickou úsporu. Tradiční výrobce oken, společnost FAKRO, těmto požadavkům plně přizpůsobuje své produkty:

Úporná okna do plochých střech D_C a D_F

okno do ploche strechy


Energeticky úsporné řešení pro ploché střechy se sklonem 2-15° přináší okno D_F s elegantním inovativním plochým zasklením, které vyrobit nejen ve standardních, stejně jako v libovolných rozměrech v rozsahu 60x60 – 120x220 cm. Neméně úspornou variantu představují okna vybavená polykarbonátovou kopulí s označením D_C. Díky speciálním profilům jsou okna FAKRO do plochých střech zdrojem optimální světelné pohody. Rám z vícekomorových PVC profilů vyplněných termoizolačním materiálem společně s konstrukcí oken zaručuje velmi dobré termoizolační parametry, proto jsou tato okna vhodná do nízkoenergetických a pasivních staveb. Jen pro představu, okno D_F se čtyřsklem DU8 má součinitel pro celé okno U=0,76 W/m2K dle EN 12567-2.

Sedlový systém do plochých střech EFR


sedlovy system oken do plochych strech

Novinkou v nabídce firmy FAKRO je sedlový systém do plochých střech EFR umožňující montáž sestavy střešních oken v plochých střechách se sklonem 0°-15°, který se může pochlubit vynikajícími termoizolačními parametry a univerzálností řešení. Tato konstrukce umožňuje i montáž standardních dřevěných střešních oken, která však nejsou součástí standardní nabídky. Výrobek se dodává v podobě kompletního systému, který se skládá ze skříně, těsnícího lemování a pomocné krokve. K namontovaným oknům si mohou zákazníci dokoupit vnitřní stínící doplňky, která zajistí ochranu před slunečním světlem, stejně jako vnější doplňky k zajištění ochrany interiéru před přehřátím. Nejvíce uživatelského komfortu přinášejí doplňky s elektrickým ovládáním.

Nejteplejší střešní okno FTT U8


stresni okno s pasivnim ctyrsklem U8 Thermo


Specielně pro nízkoenergetické a pasivní stavby se vyrábí kyvné střešní okno FTT U8 Thermo s pasivním čtyřsklem U8. Zasklení je osazeno ve speciálně projektovaném rámu křídla, který je konstruován ze širších dřevěných profilů než u standardního okna, což minimalizuje vznik tepelných mostů a zajišťuje celkově lepší izolační vlastnosti okna. Okno FTT U8 Thermo se součinitelem U=0,58 W/m2K je tak nejteplejší střešní okno dostupné na trhu a jeho určení pro pasivní stavby potvrzuje certifikát Passive House.

Super termoizolační půdní schody LWT


pudni schody LWT

Součástí nabídky energeticky úsporných výrobků, a zároveň další novinkou FAKRO, jsou super termoizolační půdní schody LWT umožňující snadný a bezpečný vstup do neobytného podkroví, určené k montáži v místech s vysokým rozdílem teplot mezi užitkovými a neobytnými prostory. Speciálně projektovaný poklop, vyplněný pouze termoizolačním materiálem, je vynikající bariérou omezující tepelné ztráty. Skříň schodů vybavená trojnásobným těsněním, které se po zavření řádně přitlačí k poklopu, zaručuje zachování vysoké těsnosti. Výjimečnou vlastností schodů je velmi dobrý součinitel prostupu tepla poklopu schodů na úrovni U=0,51 W/m2K.

Pokud si chcete užívat spokojené bydlení v podkroví, a přitom netopit pánu bohu do oken, optimální řešení najdete u FAKRO.

logo FAKRO
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze