Úvod

Vertikulace trávníku pomůže

Už jste připravili svůj trávník na novou sezónu? Že jste ho posekali, pokropili, ale stále nemá tu správnou barvu? Vertikulace Vašemu trávníku zcela jistě pomůže.


Příprava trávníku na novou sezónu
Účelem vertikulace je příprava trávníku na novou sezónu. Po zimě bývá trávník pokrytý zbytky listí, trávy a plevele, a proto nemůže pořádně dýchat. Tzv. travní plsť zabraňuje pronikání vody a živin dolů ke kořenům. Nehledě na to, že pod vrstvou travní plsti se skvěle daří škůdcům, jako jsou například plísně, anebo houby. Pokud nechcete mít ještě v létě žlutý trávník, musíte jej travní plsti co nejdříve zbavit. Jarní vertikulace se v závislosti na počasí provádí v období od března do května. 

Péče o trávník 
Než použijete benzinový nebo elektrický vertikulátor, měli byste trávník nejprve posekat běžnou sekačkou. Po vertikulaci potřebuje trávník vydatnou zálivku. Pokud je suché jaro, měli byste trávník po zásahu pravidelně kropit. Na větší plochy se instalují irigátory. Kromě vody potřebuje čerstvě vertikulovaný trávník přísun živin. Ten mu zajistí trávníkové hnojivo. Jestliže dodržíte uvedený postup, Váš trávník se dostane během několika týdnů do formy. Podzimní vertikulace se provádí v září.

 

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze